Jakie trendy w makijażu będą dominować w nadchodzącym sezonie?

0
148

.

Makijaż to jeden z najważniejszych elementów wyglądu każdej kobiety. Każdy sezon przynosi nowe trendy, które warto poznać i wykorzystać, aby wyglądać modnie i atrakcyjnie. W nadchodzącym sezonie będziemy mieli okazję poznać kilka ciekawych trendów makijażowych.

Naturalny look

Naturalny look to trend, który od kilku sezonów utrzymuje się na szczycie listy najmodniejszych makijaży. Naturalny look to delikatne podkreślenie urody bez efektu maski. Najważniejsze jest tu subtelne rozświetlenie twarzy, dlatego warto postawić na lekkie produkty do makijażu, takie jak pudry brązujące, róże i rozświetlacze. Ważne jest też, aby usta były delikatnie podkreślone – idealnym rozwiązaniem będzie tu naturalny błyszczyk lub pomadka o matowym wykończeniu.

Jeśli chcesz stworzyć naturalny look, postaw na minimalizm – unikaj ciemnych cieni do powiek i intensywnego konturowania twarzy. Wybieraj produkty o naturalnym składzie i delikatne odcienie. Dzięki temu Twoja twarz będzie wyglądała świeżo i promiennie.

Kolorowe akcenty

Kolorowe akcenty to trend, który pojawił się już kilka sezonów temu i nadal jest modny. Chodzi o dodanie do makijażu odrobiny koloru – możesz postawić na neonowe cienie do powiek lub intensywne odcienie pomadek. Kolorowe akcenty sprawiają, że Twój makijaż staje się bardziej interesujący i oryginalny.

Jeśli chcesz stosować ten trend, postaw na jeden lub dwa kolory – np. fioletowy i różowy albo zielony i żółty. Unikaj przesady – jeśli masz na sobie dużo kolorowego makijażu, możesz wyglądać przerysowanie. Postaw na subtelność – np. delikatne cienie do powiek albo neonowe szminki.

Smokey eyes

Smokey eyes to klasyczny trend makijażowy, który nigdy nie traci na popularności. Smokey eyes to mocno podkreślone oczy – czyli ciemne cienie do powiek oraz intensywna linia eyelinerem lub eyelinerami. Ten rodzaj makijażu sprawia, że Twoje oczy stają się bardziej widoczne i wydobyte.

Jeśli chcesz stosować smokey eyes, postaw na ciemne odcienie – np. czarny lub brązowy. Możesz też dodać trochę blasku – np. poprzez dodanie metalicznych cieni do powiek albo rozjaśniającego eyelinerem w jaśniejszych odcieniach. Pamiętaj też o tym, aby reszta twarzy była delikatna – unikaj intensywnego konturowania twarzy oraz innych mocno podkreślonych elementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here