Kryteria wyboru biura rachunkowego

0
61
Kryteria wyboru biura rachunkowego

Na rynku działa wiele biur rachunkowych świadczących usługi księgowe dla firm. Osoby rozważające skorzystanie z takiej oferty często zastanawiają się, na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że sprawami rachunkowymi ich przedsiębiorstwa zajmą się profesjonaliści. Z pewnością trzeba uwzględnić kilka najważniejszych kryteriów – w artykule podpowiadamy jakie konkretnie.

Czy każde biuro świadczy taki sam zakres usług księgowych dla firm?

Na wstępnie trzeba zaznaczyć, że nie każde biuro rachunkowe oferuje dokładnie taki sam zakres usług księgowych dla firm. Niektóre z nich specjalizują się w obsłudze firm o konkretnym profilu i skali działalności, część z nich zajmuje się przede wszystkim uproszczoną księgowością, a inne także pełną. Niezwykle istotne jest, by przed wyborem biura rachunkowego określić swoje potrzeby.

Warto dodać, że nie brakuje biur, które oprócz świadczenia usług księgowych dla firm zajmują się także obsługą kadrową. Generuje to dla klienta wiele korzyści – ma zapewnioną kompleksową opiekę księgowo-kadrowo-płacową i nie musi tworzyć osobnych działów wewnętrznych, które koncentrowałyby się na przygotowywaniu niezbędnej dokumentacji. Przed wyborem biura rachunkowego powinno się koniecznie poszukać opinii innych klientów, dostępnych np. w Internecie.

Po czym poznać profesjonalne biuro rachunkowe?

Wszelkie nieprawidłowości popełnione w zakresie dokumentacji księgowej grożą konsekwencjami prawno-finansowymi. Dlatego też należy sprawdzić, czy osoby, którym powierza się swoje sprawy księgowe, dysponują odpowiednią polisą ubezpieczeniową – można zażądać jej okazania. Profesjonalne firmy, takie jak biuro rachunkowe Abacus z Warszawy, gwarantują swoim klientom ochronę ubezpieczeniową w razie wystąpienia błędów w sztuce, a więc finansowe zabezpieczenie, jeśli do takiej nieumyślnej pomyłki dojdzie.

Przed nawiązaniem współpracy z biurem rachunkowym trzeba też upewnić się co do formy świadczenia usług księgowych dla firm: np. tego, czy biuro wymaga, by to klient dowoził mu dokumenty oraz czy dysponuje platformą online umożliwiającą całodobowy dostęp do księgowości (znacząco usprawnia to proces wymiany informacji). Warto postawić na biuro rachunkowe zapewniające jasne warunki współpracy, w tym te dotyczące sposobu rozliczania poszczególnych usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here